LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W roku szkolnym 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 71 podczas lekcji wykorzystywany będzie sprzęt  zakupiony w roku 2021 oraz 2022 w ramach programu pod nazwą:

Organizatorem programu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w związku z rządową inicjatywą pochodzącą z Funduszu Przeciwdziałania COVID 19. Szkoła zgłaszając swój akces do programu otrzymała środki finansowe na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających rozwijanie kreatywności i odkrywanie talentów wśród uczniów.

W rozpoczynającym się roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 71 będą mieli możliwość poznania sprzętu, który stanowi nową generację, przyszłościowe technologie oraz będzie  pomocny
w rozwijaniu umiejętności samodzielnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego.

Celem programu jest również doskonalenie umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej.

I_etap-ZAKUPIONY SPRZĘT W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – I ETAP W ROKU 2021

II_etap-ZAKUPIONY SPRZĘT W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – II ETAP W ROKU 2022

#dobre praktyki SP 44

#dobre praktyki SP 23

1. MY w akcji... #laboratoriaprzyszlosci. Praca z długopisem 3D. Uczniowie podsumowali wiedzę o budowie szkieletu. Fotorelacja z zajęć.

2. MY w akcji...#laboratoriaprzyszlosciZasady dynamiki Newtona - w trakcie lekcji wykorzystano tor i wózek pomiarowy SMART. Fotorelacja z zajęć.

3. MY w akcji...#laboratoriprzyszlosci. Fizyka . Doświadczenia, w których wykorzystujemy model obwodu prądu . Pomoc ta ułatwia uczniom poznawanie podstawowych zasad dotyczących obwodów prądu stałego. Moduły eliminują plątaninę przewodów i pozwalają uczniom budować układy, które wyglądają jak schematy odwodów, wzmacniając rozumienie koncepcyjne.  Fotorelacja z zajęć.

4. MY w akcji...#laboratoriaprzyszlosci. Wykorzystujemy zestaw do optyki. Przeprowadzamy doświadczenia przy pomocy pryzmatu, źródła światła oraz ekranu optycznego - odbicie i załamanie światła.  Fotorelacja z zajęć.

5. MY w akcji ... #laboratoriaprzyszlosci
Aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu pozwala na stworzenie dokumentacji doświadczeń, wystaw szkolnych - modeli DNA,modeli komórek,gazetek szkolnych z pracami uczniów Fotorelacja z zajęć.

5. MY w akcji ... #laboratoriaprzyszlosci
Doświadczenia z wykorzystaniem bezprzewodowego czujnika ciśnienia.Uczniowie klasy 7 przeprowadzali pomiary ciśnienia gazu w naczyniu, niezależnie od ciśnienia otoczenia.

6. MY w akcji ... #laboratoriaprzyszlosci

7. MY w akcji ... #laboratoriaprzyszlosci
Wygraliśmy Powiatowy Przegląd Form Teatralnych !!! W przygotowaniach Do udziału w konkursie korzystaliśmy z suuupersprzetu, który nasza Szkoła otrzymała w ramach projektu: głośnika mobilnego, słuchawek, mikrofonów, mikroportów,miksera, itp.... FOTORELACJA

8. MY w akcji ... #laboratoriaprzyszlosci
Wykorzystujemy zestaw do budowania obwodów elektrycznych PASCO.

9. MY w akcji ... #laboratoriaprzyszlosci
Drukowane przedmioty.
 Wykorzystanie drukarki 3D do tworzenia artystycznych projektów. Fotorelacja z zajęć.

10. MY w akcji ... #laboratoriaprzyszlosci
Uczniowie klas czwartych na lekcji o składnikach pogody poznawali przyrządy do ich pomiaru. Jednym z nich był barometr. Fotorelacja z zajęć.

11. MY w akcji ...#laboratoriaprzyszlosci
Dzięki akcesoriom ze stacji pogodowej lekcje przyrody w klasie czwartej są ciekawsze. Uczniowie poznali działanie anemometru. Fotorelacja z zajęć.